Rozmowa z Karolem Delą, kierownikiem działu dystrybucji i sprzedaży "Dziennika Elbląskiego".

— Panie Karolu, czy prenumerata "Dziennika Elbląskiego" opłaca się Czytelnikowi?

— Oczywiście. Przecież za gazetę kupowaną przez miesiąc w kiosku albo sklepie zapłacimy około 44 złotych, a w prenumeracie to zaledwie 39 złote. To ok. 15 proc. taniej. W najbardziej korzystnym wariancie prenumeraty średnia cena pojedynczej gazety wynosi tylko złotówkę, a w kiosku zapłacimy 1,6 zł za wydanie codzienne albo 2,6 zł za piątkowy magazyn.


— Co należy zrobić, aby zaprenumerować "Dziennik Elbląski"?
— W wielu małych miejscowościach, szczególnie na wsi, nie ma kiosków czy sklepów, gdzie można kupić gazetę. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest prenumerata zamówiona na Poczcie Polskiej. Spora rzesza naszych Czytelników otrzymuje w ten sposób gazetę. Jak to zrobić? Są dwa rozwiązania. Prenumeratę można zamówić i opłacić u swojego listonosza, a on już dopełni reszty formalności. Zamówienie na prenumeratę można też złożyć w urzędzie pocztowym. W obu przypadkach gazetę do skrzynki pocztowej dostarcza listonosz, razem z innymi przesyłkami listowymi. Można też skontaktować się z nami, a my przekażemy informację Poczcie Polskiej, aby jej listonosz podpisał zamówienie.


— Ale nie tylko na poczcie można zamówić prenumeratę...

— Jeśli ktoś chce mieć gazetę z samego rana, a ma w pobliżu kiosk należący do sieci RUCH, może zamówić prenumeratę u kioskarza. Ta forma prenumeraty jest o tyle wygodna, że wracając do domu z siatką bułek, odbierzemy świeżutki "Dziennik Elbląski" od razu w kiosku. Przypomnę, że jest ona dużo tańsza, niż gdybyśmy ją kupowali codziennie. Wszelkie formalności można załatwić u kioskarza.

— Do kiedy można zamówić prenumeratę?
— Terminy zamówień są bardzo ważne i należy pilnować, aby ich nie przeoczyć. Zamówienie prenumeraty należy złożyć zawsze do 20 dnia każdego miesiąca poprzedzającego okres prenumeraty. Najkrótszy okres, na jaki możemy zamówić prenumeratę, to miesiąc.


— W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi w poszukiwaniu informacji zagląda do Internetu, a nie do papierowej gazety...

— W Internecie są newsy, więc to zrozumiałe. Ale "Dziennik Elbląski" ma wiele stron tematycznych i dodatków. W poniedziałki jest "Praca.wm.pl" oraz "Gazeta Sportowa", we wtorki "Dom.wm.pl", w środy "Moto.wm.pl" i "Gospodarcza Gazeta", w czwartki "Zdrowie.wm.pl", w piątki dodatek telewizyjny "Teleprogram" i "Reporter", w soboty "Drobniak.wm.pl", czyli ogłoszenia drobne. W "Dzienniku Elbląskim" są także strony tematyczne - "Złote Lata" dla seniorów, "Dziennik Szkolny" - strona na której publikowane są artykuły przysyłane przez szkoły. No i przypomnę jeszcze o bezpłatnych tygodnikach dołączanych w piątek do "Dziennika Elbląskiego". Mieszkańcy powiatu elbląskiego otrzymują "Ziemię Elbląską", a powiatu braniewskiego "Ikata - Gazetę Braniewską". Jeżeli zaprenumerujemy "Dziennik Elbląskim", nic nam nie umknie.

 Internautom polecam stronę www.kupgazete.pl, gdzie można kupić e-wydanie Dziennika Elbląskiego oraz zaprenumerować „Dziennik” na dłuższy okres”.
Prenumerata

Chcesz wiedzieć więcej?

(55) 611-46-00 wew. 23

509-712-244